У рамках Десятиліття дії з забезпечення безпеки дорожнього руху 2011-2020 в усьому світі проводяться Тижні безпеки дорожнього руху, метою яких є привернення уваги суспільства до проблеми травматизму та смертності на дорогах, а найголовніше, пошук шляхів вирішення цієї проблеми. У світі в дорожньо-транспортних пригодах щорічно гине понад 1,3 млн. осіб та біля 50 млн. осіб отримують травми.
Рівень дорожньо-транспортних пригод та їх наслідків в Україні найгірший серед країн Європи, що призводить до невиправних людських та економічних втрат країні.
Щороку на автошляхах України гине понад 4000 осіб та більш ніж 30000людей отримують травми, ДТП є першою за поширеністю причиною смерті молоді у віці від 15 до 24 років та другою серед дітей у віці від 5 до 14 років.
Щорічні економічні втрати України від ДТП, за оцінками Всесвітнього банку, оцінюються в 4,5млрд. дол.. США або приблизно 3,4% ВВП країни.
Мета Тижня безпеки дорожнього руху – об’єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації та усього суспільства, на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху та за для пропаганди важливості дотримання Правил дорожнього руху усіма учасниками руху.
У 2015 році Організація об’єднаних націй визначила основною темою Тижня безпеки дітей на дорозі, Україна підтримала це та провела всеукраїнський національний Тиждень безпеки дорожнього руху з урахуванням цієї теми.
На державному рівні у 2015 році прийнято рішення проводити Тиждень БДР щорічно.
У 2015 році проведений Тиждень безпеки дорожнього руху був присвячений безпеці дітей на дорозі. Прикута до цієї проблеми увага суспільства дала змогу виробити 10 стратегій забезпечення безпеки дорожнього руху для дітей, втілення яких залишається актуальним і під час проведення Тижня у 2016 році:
- контроль швидкості;
- зменшення випадків керування транспортним засобом у нетверезому стані;
- використання захисних касок велосипедистами і мотоциклістами;
- використання спеціальних сидінь для перевезення дітей в автомобілі;
- використання засобів для поліпшення видимості дітей на дорогах;
- посилення дорожньої інфраструктури;
- пристосування конструкції автомобіля;
- зменшення ризиків для молодих водіїв;
- надання належної допомоги постраждалим дітям;
- спостереження за дітьми поблизу доріг.
У 2016 році Тиждень безпеки дорожнього руху проводиться у два етапи: з 16 по 22 травня та з 14 по 20 листопада.
Протягом Тижня безпеки дорожнього руху по всій країні було проведено ряд заходів, які сприяли підвищенню рівня безпеки дорожнього руху.
На завершення, у неділю 22 травня, на території Центрального парку культури та відпочинку «Маріїнський парк», в рамках Тижня безпеки дорожнього руху, координатором якого є Державне підприємство «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» Міністерства охорони здоров'я України, за участю Національної поліції України, Поліції охорони, Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України, Департаменту реагування на надзвичайні ситуації апарату ДСНС України, MotoHelp, ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», служби у справах дітей та сім’ї м. Києва, Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, СКІФ ЛТД та інших громадських організацій не байдужих до безпеки дорожнього руху було влаштовано проведення соціокультурного заходу «День сім’ї: в родинному колі».
Під час проведення цих заходів було представлено зразки світлоповертаючої продукції, що постачається ТОВ «Скіф ЛТД» та продемонстровано її переваги. Та найважливіша була висока оцінка переваг цієї продукції з боку найменших учасників дорожнього руху.
Найбільша увага дітей була привернута до ігрового набору для навчання дорожньої грамоти у навчальних закладах.
Працівниками Національної поліції спільно з дітьми моделювались різні дорожні ситуації, вивчались дії різних дорожніх знаків. Іноді дітей настільки захоплювала гра, що їх не можливо було відірвати.